Case Noorderpoort

IT-studenten van ROC Noorderpoort bereiden zich in eigen mini-datacenter voor op mogelijke baan

  • Opdrachtgever

    Noorderpoort

  • Uitdaging

    Toon IT-studenten de innovaties uit het werkveld

  • Jaar

    2024

Toegepaste diensten

  • Serverruimtes
  • Netwerkbekabeling
  • Noodstroomvoorziening

ROC Noorderpoort wil mbo’ers de best mogelijke kans bieden op de arbeidsmarkt. Daarom bouwt X-ICT op verzoek een mini-datacenter dat is voorzien van de nieuwste technische innovaties. Door de praktijk na te bootsen, kunnen de leerlingen zich optimaal voorbereiden op hun eventuele toekomstige baan.

Sinds kort beschikt ROC Noorderpoort over een eigen mini-datacenter. Hier kunnen de leerlingen van de opleidingen IT en Techniek ontdekken hoe alle technische systemen in een datacenter werken. Van koelsystemen en noodstroomvoorzieningen, tot brandblussystemen en meet- en regelsystemen. Daarnaast zien ze hoe de glasvezel en elektra is aangelegd.

Halverwege 2024 heeft ROC Noorderpoort al wel enkele onderdelen voor een mini-datacenter, maar het is onduidelijk hoe de volgende stap gezet moet worden. Daarom benadert Noorderpoort X-ICT, omdat wij al meerdere mini-datacenters voor onderwijsinstellingen hebben gebouwd. Wij helpen Noorderpoort een handje door de ontbrekende onderdelen bij elkaar te zoeken, het datacenter te bouwen én met hulp van UniCool en Ansul het koelsysteem en het brandblussysteem in bedrijf te stellen.

Nu kunnen de leerlingen zich voorbereiden op hun eventuele toekomstige baan in deze sector of misschien wel bij X-ICT!

Bekijk de video voor het hele verhaal van deze opdrachtgever!

Noorderpoort_content_1
Noorderpoort_content_3
‘Dankzij X-ICT en UniCool kunnen onze studenten IT en Techniek leren wat er allemaal bij een datacenter komt kijken. Daardoor worden ze goed voorbereid op hun eventuele toekomstige baan’

Maaike van Kessel

Practor Digitaal Vakmanschap bij Noorderpoort